Anna Samel-Dobrowolska

Anna Samel-Dobrowolska

Pasjonatka działań komunikacyjnych, ekspertka i doradczyni w obszarze komunikacji, trenerka i właścicielka firmy Dobrzepisze.pl. Swoje 15-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w trzech sektorach: administracji rządowej i samorządowej, biznesie i organizacjach pozarządowych.

Ekspresowy i niezwykle wymagający trening swoich kompetencji w zakresie komunikacji kryzysowej i nie tylko przeszła w Centrum Informacyjnym Rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie ugruntowała się w słuszności obranej ścieżki zawodowej.

Od 2021 r. prowadzi własną firmę szkoleniową Dobrzepisze.pl, w ramach której zachęca samorządy do systematycznej, wiarygodnej i transparentnej komunikacji z mieszkańcami, buduje silne marki osobiste liderów samorządowych oraz wzmacnia umiejętności komunikacyjne urzędników. Wydała autorski poradnik „Jak zdobyć zaufanie i szacunek mieszkańców?".

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych Public Relations w Szkole Głównej Handlowej oraz Szkoły Trenerów Grupy TROP.

Prywatnie szczęśliwa mama i żona.

Moje referencje

 • Wabrzezno

  W okresie niespełna czterech miesięcy współpracy polegającej na prowadzeniu Wirtualnego Biura Prasowego Urzędu (...) skutecznie wypromowano w mediach krajowych, takich jak: Polsat News, TVP 3, TVP 1, Radio Zet, Radio Pik, Radio Gra, Gazeta Pomorska oraz Tygodnik CWA szereg przedsięwzięć realizowanych przez Miasto Wąbrzeźno. Jestem przekonany, że bez wsparcia Pani Anny Samel osiągnięcie zainteresowania miejskimi inicjatywami ze strony mediów ogólnopolskich, (...) powiększenie zasięgów i grona odbiorców naszych działań byłoby niemożliwe.

  Tomasz Zygnarowski
  burmistrz Wąbrzeźna
 • Zlotow

  Tylko trzymiesięczny okres współpracy z Panią Anną Samel sprawił, że nastąpiła znacząca poprawa i profesjonalizacja sposobu komunikacji Urzędu Miejskiego z mieszkańcami (...). Zauważamy także znaczące zwiększanie się zasięgu dotarcia z informacjami urzędowymi do mieszkańców. (...) Widzimy także wymierne efekty w postaci zwiększonego zainteresowania mediów lokalnych i regionalnych miejskimi przedsięwzięciami (...).

  Adam Pulit
  burmistrz Złotowa
 • Mszana Dolna

  Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z Panią Anną Samel oraz jej niezwykle wartościowy sposób przeprowadzenia szkolenia dla moich pracowników. (...) Wsparcie, jakie otrzymaliśmy przy okazji współpracy jest bezcenne - będzie procentować dalej z korzyścią dla Mszany Dolnej.

  Anna Pękała
  burmistrz Mszany Dolnej
 • Daleszyce

  Szkolenie zostało przygotowane rzetelnie, przejrzyście i ze znakomitą znajomością tematu. Dzięki dostosowaniu treści do naszych potrzeb, otrzymaliśmy cenne wskazówki i motywujące materiały do dalszej pracy.

  Dariusz Meresiński
  burmistrz Daleszyc
 • Lidzbark

  Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie, zarówno pod względem zawartości merytorycznej, przygotowania i dostosowania treści do naszych potrzeb, jak i zaangażowania prowadzącej. Uzyskałem bardzo wiele interesujących i wartościowych wskazówek. (...) Zamierzam wdrażać pozyskaną wiedzę i korzystać z nowopoznanych technik w swojej codziennej pracy.

  Maciej Sitarek
  burmistrz Lidzbarka
 • Pierzchnica

  Prezentowane podczas szkolenia informacje, wytyczne i techniki dotyczące skuteczniejszej komunikacji pozwoliły mi uzyskać nowe spojrzenie na sposób dialogu z mieszkańcami, a także skłoniły do podjęcia konkretnych działań mających na celu polepszenie procesu informowania mieszkańców o miejskich sprawach. (...) Szkolenie było bardzo motywujące i zachęcające do działania.

  Stanisław Strąk
  burmistrz Pierzchnicy
 • Mikołów

  Obydwa szkolenia oceniam jako bardzo użyteczne i inspirujące. Pani Anna ma znakomity kontakt z uczestnikami szkoleń, jest bardzo dobrym i kontaktowym wykładowcą. Uzyskaliśmy bardzo wiele cennych uwag i wskazówek, które wykorzystamy w swojej codziennej komunikacji z mieszkańcami. (...) Zdobyliśmy wiele nowych pomysłów do zastosowania w naszym mieście, a szkolenia Pani Anny były dla nas bardzo motywujące.

  Stanisław Piechula
  burmistrz Mikołowa
 • Góra Kalwaria

  Na tle innych szkoleń, w których bierzemy udział, szkolenie p. Anny znacznie się wyróżniało tym, że było niezwykle praktyczne i pełne konkretów. Pani Anna wykazywała wysoki profesjonalizm – bardzo dużym plusem szkolenia było to, że Pani Anna była doskonale przygotowana do szkolenia pod kątem sytuacji i sposobu komunikacji w mediach społecznościowych naszych gminnych jednostek, dzięki czemu szkolenie było w pełni dopasowane do naszych potrzeb. (...) Dodatkowo na szkoleniu panowała bardzo przyjazna atmosfera. Wszystkie informacje przekazane zostały w jasny i klarowny sposób.

  Arkadiusz Strzyżewski
  burmistrz Góry Kalwarii
 • Bychawa

  Szkolenie z Panią Anną pokazało nam nasze mocne i słabe strony w komunikacji z mieszkańcami i zachęciło do zwrócenia większej uwagi na kwestie budowania pozytywnego wizerunku Urzędu oraz pozostawania w stałym kontakcie z mieszkańcami. (...) Podczas szkolenia z Panią Anną pozyskaliśmy wiele cennych i wartościowych wskazówek, które pomogą nam polepszać i profesjonalizować działania Urzędu w zakresie komunikacji.

  Janusz Urban
  burmistrz Bychawy
 • Aleksandrów Kujawski

  Szkolenie było bardzo motywujące i zachęcające do dalszego poszerzania swoich umiejętności i kwalifikacji. Szkolenie poszerzyło nam perspektywę patrzenia na sposób komunikacji z mieszkańcami oraz dostarczyło wielu cennych wskazówek. Z kilku z nich skorzystaliśmy od razu i widzimy tego wymierne efekty w postaci większego zainteresowania naszą działalnością lokalnych mediów. Pani Anna potrafi zwracać uwagę na ważne sprawy, otwiera nowe przestrzenie do działania oraz inspiruje do dalszych przemyśleń w kwestii komunikacji z mieszkańcami.

  Arkadiusz Gralak
  burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego
 • Janów Lubelski

  Szkolenie zostało poprowadzone bardzo profesjonalnie i dynamicznie. Pozyskaliśmy wiele cennych i wartościowych wskazówek oraz nowych pomysłów na działania komunikacyjne. Wiedza przekazywana podczas szkolenia była w odpowiedniej dawce, wykład prowadzony był bardzo jasno i klarownie, a ćwiczenia praktyczne pozwoliły nam przećwiczyć wykorzystywanie prezentowanych schematów i technik. Pani Anna ma dużą łatwość przekazu i potrafi przekazać ogrom informacji i przydatnych wskazówek w krótkim czasie.

  Krzysztof Kołtyś
  burmistrz Janowa Lubelskiego
 • Stepnica

  Szkolenie zostało przeprowadzone bardzo profesjonalnie, w atmosferze zachęcającej do aktywnego udziału. Poznaliśmy wiele przydatnych narzędzi i technik pisania oraz budowania postów w mediach społecznościowych, które od razu zaczęliśmy wykorzystywać w praktyce i już widzimy konkretne i mierzalne efekty znacznie wyższych zasięgów dotarcia z informacjami do mieszkańców. Formuła on-line umożliwiła przeprowadzenie szkolenia w formie warsztatowej, dzięki czemu wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w jego trakcie.

  Andrzej Wyganowski
  burmistrz Stepnicy
 • Grójec

  To nie jest pierwsze szkolenie z zakresu komunikacji, w którym uczestniczyliśmy, jednak w porównaniu do innych szkoleń oferowanych na rynku, szkolenie Pani Anny było zdecydowanie najlepsze, pełne samorządowych konkretów i przykładów, skoncentrowane na komunikacji z mieszkańcami i w pełni dopasowane do pracy w samorządzie. Pani Anna świetnie dzieli się energią z uczestnikami szkolenia, dzięki czemu wyszliśmy z niego dużo bardziej zmotywowani i pewni siebie.

  Dariusz Gwiazda
  burmistrz Grójca